O Lipně

Horní Planá leží na břehu Lipenské přehrady -rekreační oblasti a největší vodní plochy v ČR a na hranici Národního parku Šumava, nadmořská výška 776 metrů nad mořem, krásná písčitá pláž, cyklostezky, pěší turistika, lesy oplývající množstvím hub a jiných lesních plodů, běžkařské trasy, bruslařská dráha, lyžařská střediska na Lipně či Hochfichtu v Rakousku.

Ubytovací objekt se nachází 3 min (250 m) od železniční stanice, 8 min (600 m) od pláže, 4 min (300m) od cyklostezky, 6 min (500 m) od muzea Rodný dům Adalberta Stiftera, 4 min (300m) od náměstí, 3 min (250 m) od nákupního střediska, 100 m od dětského hřiště, 8 min (600 m) od tenisových kurtů.

Dále v okolí naleznete řadu restaurací, bowling, minigolf, letní kino, půjčovnu bruslí, in-line bruslí a kol, půjčovnu lodí a šlapadel, půjčovnu lodí a raftů, rybářské potřeby, vyjížďky na koních, infrasaunu, saunu, masáže, výletní parník, převoz, infocentrum a- jiné. Město během roku pravidelně pořádá řadu kulturních akcí jako např. Markétská pouť, Živý betlém, Advent u Stifterů, Hornoplánská brusle, Masopust, letní koncerty u kašny na náměstí, Rockfest v letním kině a další.

Dostupná jsou zajímavá místa např. Stezka v korunách stromů, nejvýše položený hrad v ČR Vítkův Hrádek(1053 m n.m.) s rozhlednou nabízející úchvatný výhled na lipenské jezero, skalní lokalita Čertova stěna, Český Krumlov – zámek, otáčivé hlediště, Klášter Zlatá koruna, Klášter Vyšší Brod, Státní hrad Rožmberk a spousta dalších možností.